عدم پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید در رشته روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی!

آقای امیر عباس تقی‌ پور دبیر انجمن روابط عمومی ایران ایمیلی فرستاده و خبری حیرت آور برای جامعه روابط عمومی را اطلاع‌رسانی کرده است. به دلیل اهمیت موضوع متن نامه را اینجا ذکر می‌کنم.

دو ساعتی است که دائماْ با موبایل دکتر علی اصغر کیا مدیر محترم گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی تماس می‌گیرم تا جزئیات بیشتری در مورد خبر عدم پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید در رشته روابط‌عمومی دانشگاه علامه‌طباطبایی که امروز صبح در روزنامه اعتماد درج شده است را به اطلاع برسانم که نشد. یعنی موبایل دکتر خاموش است و این، نگرانی ها را از بابت صحت موضوع بیشتر می کند!

حدود بیست روز پیش بود که سایت پیام روابط‌عمومی از اظهار امیدواری وی برای راه اندازی دوره‌های کارشناسی ارشد روابط‌عمومی و پذیرش دانشجو از نیم سال دوم امسال خبر داده بود. او همچنین در پاسخ به این پرسش که «گویی موضوع ایجاد دکترای روابط‌عمومی هم مطرح شده بود، این کار در چه مرحله‌ای است؟ »گفته بود:«ما در رشته ارتباطات در مقطع دکترا گرایشی نداریم و تنها در رشته علوم ارتباطات که به صورتی عمومی به موضوع ارتباطات می پردازد هر دو سال یکبار پذیرش دانشجو داریم. به این جهت ضروری است که به سمت تخصصی کردن گرایش ها در مقطع دکترا برویم. زمانی که کارشناسی ارشد روابط‌عمومی برنامه ریزی شد برای ادامه این تخصصی شدن موضوع دکترای روابط‌عمومی نیز مورد بررسی قرار گرفت. در آخرین جلسه ای که در این زمینه داشتیم تصویب شد کمیته ای درون گروه تشکیل شود تا سرفصل های دروس دکترا را بازنگری و تدوین کند و این مقداری زمان بر است.»

تمام کسانی که اخبار روابط عمومی را دنبال می کنند می دانند که یکی از انتظارات سال های اخیر فعالان روابط عمومی از وزارت علوم و مشخصاْ دانشگاه علامه طباطبایی بدلیل پیشگام بودن آن در این حوزه و بهره مندی از دانش اساتید مسلم و شناخته شده٬ راه‌اندازی دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای این رشته بوده است. تلاش‌های خوبی هم انجام شده که دکتر کیا در مصاحبه اخیر خود٬ نتایج این تلاش ها را اعلام و امیدهای فراوانی را در دل خانواده روابط عمومی ایجاد کرد.

بدون تردید خبر حذف رشته روابط‌عمومی از فهرست رشته‌‌های دانشگاه علامه٬ خبری حیرت آور برای جامعه روابط‌عمومی است. امیدواریم همین امروز شاهد توضیح و تشریح دلایل این اقدام از سوی مدیران دانشگاه و دانشکده باشیم.

توسط رضا قربانی

که یک روزنامه‌نگاری فناوری است. برای اطلاعات بیشتر صفحه درباره مدیر رسانه را ببینید.

یک دیدگاه

  1. سلام واقعیت اینه که از علامه دیگه چیزی باقی نمونده ! چه برسه به اینکه بخواد رشد کنه از وقتی کسانی مثل دکتر معتمد نژاد و بدیعی از علامه رفتند یا باز نشست شدن از وقتی سیاست عوض شد و رییس دانشکده و دانشگاه عوض شد و رییس توی دانشکده ارتباطات به خاطر شلوغی سکته کرد دیگه همه چیز عوض شد.الان استادامون رو دارن یکی یکی حذف می کنن فکر کنید وقتی کسی مثل دکتر نمکدوست اخراج شد یا جایی واسه موندن دکتر شکر خواه نگذاشتن چه انتظاری از علامه ای دارید که دکتر کیا مدیر گروه ارتباطاتشه؟
    من دوستی دارم که رتبه ده ارتباطات امسال شد از گرایش روابط عمومی بود و با هم توی خبرگزاری تاز ه تاسیسی کار می کردیم که بچه های علامه در اکثریت بودن ولی اگه برای راه اندازی این خبرگزاری یه ثانیه از دانش این فرد استفاده شد نشد وقتی خود ما حاضر نباشیم دانشمون رو به کار بگیریم واقعا روابط عمومی ارشد و دکترا می خواد چیکار؟ اصلا دانش جدیدی تولید شده که بخواد به دانشجوهای این مقاطع ارایه بشه؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *