دسته‌ها
یادداشت‌

پراکنده‌های ذهنی

۱. این اینفوگرافی را ببینید تا تصویری از کمپانی نیوزکورپوریشن بیابید. این کارها در رسانه‌های ما کم نیست اما باید بیشتر شود.

۲. هر چند که در مورد ماجراهای این روزهای بریتانیا انقدر اطلاعات ندارم که اظهار نظر کنم اما برای من یک سوال پیش آمده: چرا بلافاصله بعد از فشارهای وحشتناک و بی‌سابقه‌ای که در بریتانیا بر مرداک وارد شد این اتفاقات افتاد. واضح‌تر بگویم: آیا این بار پای مرداک در میان است؟ آیا مرداک می‌خواهد توجه‌ها را از خودش بردارد؟ به نظر می‌رسد این ماجراهای بریتانیا بیشتر یک رخداد رسانه‌ای باشد. نه این که در بریتانیا خبری نیست که هست، اما رسانه‌ها واقعیتی برای ما ساخته‌اند که این من را به مرداک مشکوک می‌کند. توجه کنید که این حرف را کسی می‌زند که هنوز هم معتقد است تا جرمی ثابت نشده نمی‌توان به کسی تهمت زد.

۳. این روزها در مورد تهران زیاد فکر می‌کنم. از غروری که در هوای تهران موج می‌زند و از بی‌خیالی ما مردم این شهر. به نظرم تهران انقدر پیچیدگی دارد که باید یک کار درست و درمان در مورد تهران انجام شود. این روزها کمی آلبوم‌های جعبه موسیقی‌ام را گذاشتم کنار و قاتی پاتی گوش می‌کنم. اگر دیدید یک پست فرستادم و عنوانش را گذاشتم در ستایش ساسی مانکن تعجب نکنید.

۴. فاصله‌ها روز به روز در این شهر بیشتر می‌شود و ما از یک شهر معنوی به یک شهر صوری نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شویم.

۵. پای صحبت آدم‌هایی که فکر می‌کنند می‌نشینی راضی به نظر نمی‌رسند. البته این در طبیعت انسان‌ها دانا است که هیچ گاه راضی نیستند و همیشه نگاهی انتقادی دارند. اما این نگاه به نظر انتقادی نمی‌آید و بیشتر یک جور ناامیدی است. به قول ممد ولش کنید قربان شده فلسفه این شهر.

۶. به آخرهای ماه نزدیک می‌شویم و سهم من از این ماه خالی است. نه این که چیزی تجربه نکرده باشم اما چیزی نبوده که خوشحالم کند و ارزش آن لحظه را به من یادآوری کرده باشد. به نظر می‌رسد روزهای تابستانی ما حسابی برفی است.

۷. برگردیم به بریتانیا. به نظرم اتفاقاتی که در اسرائیل افتاده و این اواخر در بریتانیا کمی درکش مشکل است. جنس اتفاقات با آن تجربه‌هایی که در ایران داشتیم متفاوت است. اما همه این‌ها دلیل برخوردها پلیس نیست. به نظرم رسانه‌ها در انعکاس آنها درست و درمان عمل نکردند و عملکرد آنها جای نقد

از رضا قربانی

که یک روزنامه‌نگاری فناوری است. برای اطلاعات بیشتر صفحه درباره مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *