شهر من تهران

در نگاه اول به نظر می‌رسد این تصویر متعلق به یکی از شهرهای زیبای اروپایی مثلا اتریش یا بلژیک باشد. اما در کسری از ثانیه متوجه می‌شوی که این تصویر متعلق به همین تهران خودمان است: البته در روزهایی که خداوند آلودگی شهر ما را مدیریت کرده و ما هم می‌توانیم تصاویری به این زیبایی از دهانه ورودی تونل توحید از سمت نواب ثبت کنیم. این روزهای خوب را در حالی داریم که در نیمه اول سال ۹۰ حتی یک روز پاک هم نداشتیم. پارسال سوم و دهم آذر ماه تهران به خاطر آلودگی تعطیل شد. کار به جایی رسید که می‌گفتند خروجی اگزوز برخی خودروها از هوای تهران تمیزتر است. گفته می‌شود آزبست هوای تهران ۵۰۰ برابر شهرهای پیشرفته دنیاست. بنزن هوای اطراف پمپ بنزین‌ها ۴۳۸ برابر استاندارد است.

حالا شهرداری می‌خواهد ساعت ۹ و نیم دوشنبه ۲۱ آذر زنگ هشدار آلودگی هوای تهران را به صدا درآورد. این رویداد قابل احترام است اما پرسشی که باقی می‌ماند این است که خب که چی؟

نویسنده: رضا قربانی

که یک روزنامه‌نگاری فناوری است. برای اطلاعات بیشتر صفحه درباره مدیر رسانه را ببینید.

2 دیدگاه برای “شهر من تهران”

  1. با سلام.تصویر زیبایی گذاشتید.درود بر شما-اما آخر نوشته تان پرسیدید که چی؟
    جناب قربانی عزیز اگر ما هم مثل بقیه سکوت کنیم و به به و چه چه بگوییم همین چهار تا اقدام هم انجام نمی شود.باید انقدر گفت و حساسیت را اضافه کرد که کاهش آلودگی هوا و ارتقاء فوری حمل و نقل عمومی و نیز بهبود تولید داخل در بخش خودرو و سوخت در اولویت اول مسئولین قرار گیرد.به نظر شما اگر با اینگونه اقدامات بتوان بخشی از راه را طی نمود باز هم سئوال که چی پیش می آید؟
    موفق و پیروز باشید

    1. درود
      اگر بتوان و اگر بشود که جای بسی خوشحالی دارد. من هم خوشحال می‌شوم اگر مسئولین توجه کنند. اما شاید این به نگاه کمی واقعگرای (یا به قول برخی) بدبین من باز می‌گردد که با دیده شک و تردید به این موارد نگاه می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *