فرهنگ واژه‌های بانکداری و پرداخت الکترونیک را منتشر کردیم

کتاب «فرهنگ واژه‌های بانکداری و پرداخت الکترونیک» به همت گروه رسانه‌ای شفق و تالیف مهندس وحید صیامی منتشر شد. این کتاب روز دوشنبه ۱۶ دی ماه در سومین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت رونمایی و به شرکت‌کنندگان در این همایش اهدا می‌گردد. کتاب «فرهنگ واژه‌های بانکداری و پرداخت الکترونیک» در گروه رسانه‌ای شفق تالیف شده و حامی انتشار آن نیز شرکت «توسن تکنو» است. محتوی این کتاب ۱۲۸ صفحه‌ای شامل واژه‌های کاربردی مرتبط با بانکداری، پرداخت الکترونیک، بانکداری الکترونیک، مدیریت ریسک، هوش تجاری و حوزه‌های مرتبط با صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک است.

این کتاب را مهندس وحید صیامی فعال و مشاور شرکت‌های صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران تالیف و دکتر محمد مظاهری مدیر عامل شرکت «توسن تکنو» نیز مقدمه آن را نوشته است.

Ebanking-&-Payment-Glossary

در مقدمه کتاب «فرهنگ واژه‌های بانکداری و پرداخت الکترونیک» آمده است: «مگر مهم‌تر از واژه‌ها چه چیزی داریم که این چنین در کاربرد آنها بی‌دقتی می‌کنیم؟ واقعیت این است که واژه‌ها ارزش بالایی دارند. واژه‌ها تفاوت‌ها را بیان می‌کنند و البته شباهت‌ها را. مردمی که فرهنگ مشابهی دارند از واژه‌های مشابهی هم استفاده می‌کنند. بانکداری و پرداخت الکترونیک هم دنیایی از واژه‌ها دارد که همین واژه‌ها هر روز و هر روز در خانواده بزرگ فعالان بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران استفاده می‌شوند. گاهی وقت‌ها یک واژه را بارها و بارها استفاده می‌کنیم بدون آن که معنای دقیق واژه را بدانیم. کثرت و تواتر، توهم دانستن ایجاد می‌کنند و زمانی که به کرات از چیزی استفاده می‌کنیم گمان می‌کنیم آن را می‌شناسیم. واژه‌ها مهم‌ترین ابزار ارتباط هستند و در شناخت آنها هر تلاشی ارزشمند است و البته ناکافی.»

رضا قربانی مدیر مسئول گروه رسانه‌ای شفق درباره لزوم انتشار این کتاب گفت: «بانکداری و پرداخت الکترونیک این روزها رشد فراوانی کرده و دیگر کم‌تر کسی را می‌توان پیدا کرد که از یکی از مصداق‌های بانکداری و پرداخت الکترونیک استفاده نکند. با این حال تولید محتوی در زمینه بانکداری و پرداخت الکترونیک به سختی انجام می‌شود و برای تولید محتوی در این زمینه کارهای زیادی وجود دارد که می‌توان انجام داد.»

او همچنین درباره کتاب گفت: این کتاب اولین کتابی است که به صورت جامع واژه‌هایی که هر روز توسط فعالان بانکداری و پرداخت الکترونیک استفاده می‌شود را یک جا جمع کرده و مطمئنا در ادامه با دریافت نقدهای کارشناسان ویرایش‌های دیگری از این کتاب منتشر می‌گردد.»

این کتاب در همایش سالانه بانکداری و پرداخت الکترونیک رونمایی و در اختیار ۱۷۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان همایش قرار داده می‌شود. علاقمندان برای تهیه کتاب می‌توانند با دفتر گروه رسانه‌ای شفق تماس بگیرند.

توسط رضا قربانی

که یک روزنامه‌نگاری فناوری است. برای اطلاعات بیشتر صفحه درباره مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *