حضور در هم‌اندیشی رادیو و جوان

امروز اولین هم‌اندیشی جوان و رادیو برگزار شد. این هم‌اندیشی را رادیو جوان ترتیب داده بود و من هم در این هم‌اندیشی حضور داشتم. مقاله من با عنوان پادکست، جوانان و آینده رادیو؛ چالش یا فرصت به عنوان یکی از 5 مقاله برتر انتخاب شده بود. من برگزاری این هم‌اندیشی را به فال نیک می‌گیرم. البته بیشتر خوشحال می‌شدم که به نویسندگان مقاله‌های برتر هم فرصت ارائه می‌دادند و صرفا اساتید سخنرانی نمی‌کردند. در هر حال دست همه بروبچه‌های رادیو جوان درد نکند. رادیو جوان گفت و گوی در مورد موضوع مقاله‌ام با من داشت و گفتم که رادیو از بسترهایی که دارد باید استفاده کند و تولید پادکست کند. شنیدم که حدود 120 مقاله برای همایش ارسال شده بود. در ادامه چکیده مقاله‌ای که ارائه کرده بودم را می‌توانید بخوانید.

پادکست، جوانان و آينده راديو؛ چالش يا فرصت

چکيده
هدف اين مقاله ايجاد توجه به استفاده از فناوري‌هاي نوين ارتباطي مبتني بر وب، براي استفاده در توليد و پخش برنامه‌هاي راديويي است. مهم‌ترين حضور راديو در اينترنت به دو شکل راديوي اينترنتي و پادکست است. راديوي اينترنتي حضور محتوي معمول راديوي سنتي در اينترنت است که فقط کانال ارتباطي آن از امواج الکترومغناطيسي به شبکه‌هاي رايانه‌اي تغيير يافته است. اما پادکست تعريف دوباره راديو متناسب با فضاي اينترنت است. در پادکست بايستي محتوي متناسب با مقتضيات اينترنت توليد شود. همچنين با استفاده از فناوري RSS، مخاطب به محض انتشار محتوي از انتشار پادکست باخبر مي‌شود. مخاطب پادکست مي‌تواند در هر زمان و مکاني که بخواهد به برنامه راديويي مورد نظرش گوش بدهد. پادکست در صورتي که به شکل مناسبي مورد استفاده قرار گيرد به فرصتي براي راديو تبديل مي‌شود. در غير اين صورت پادکست در آينده به چالشي براي راديو تبديل مي‌شود.

کليد واژه‌ها
فناوري، وب 2.0 ، پادکست، راديو اينترنتي، اينترنت، RSS

خبر هم‌اندیشی


Posted

in

,

by

Comments

5 پاسخ به “حضور در هم‌اندیشی رادیو و جوان”

 1. ا.اسکندری نیم‌رخ
  ا.اسکندری

  تبریک میگم جناب قربانی
  ایشالا موفقیت های روز افزون

  پ.ن ایشون تو این مراسم 3 سکه بهار آزادی هدیه گرفتن !!
  (قابل توجه دوستان جهت اخذ شیرینی مربوطه)

 2. رضا قربانی نیم‌رخ

  درود
  آقا من مخلص همه رفقا هم هستم. شام خونه من خوبه!

 3. قاسم نیم‌رخ
  قاسم

  چي چيو شام خونه ما؟
  چرا تبعيض قائل ميشي بين رفقات؟
  ما كه زودتر تبريك گفتيم و درخواست شيريني داديم!

 4. رضا قربانی نیم‌رخ

  تبعیضم کجا بود برادر. در خدمت شما هم هستیم.

 5. […] جوان و رادیو به رادیویی‌ها گفته بودم که باید پادکست را جدی بگیرند. حالا بعد از چند سال دوری از پادکست، از این هفته […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *