درباره

یکی از چالش‌های افراد در زندگی،‌شناخت تصوری است که از خودشان دارند و شناخت تصوری که دیگران از آن‌ها دارند. معمولا همه انسان‌ها در تصوراتشان دوست دارند کارهایی انجام دهند که با تصورات دیگران از آن‌ها هماهنگ نیست و این باعث می‌شود انسان‌ها در معرفی خودشان چالش داشته باشند. البته چیزی به نام غم نان هم وجود دارد که غم نان باعث می‌شود غم نام کم‌رنگ شود. پس اینکه بگویم نویسنده‌ام، تصور خودم است، نه لزوما دیگران. و درباره کسی که می‌گوید نویسنده است خیلی مهم است که د یگران هم همین نگاه را به او داشته باشند. نویسنده می‌نویسد که خوانده شود. هر کسی ممکن است در موقعیتی خاص با من مواجه شده باشد و متناسب با موقعیت، تصور خاصی از من داشته باشد. آن چیزی که خودم دوست دارم باشم و هستم و از این راه هم پول در می‌آورم، نویسندگی است. بنابراین باقی چیزهایی که به من نسبت داده می‌شود راه‌های مختلفی است که از طریق نویسندگی وارد آن‌ها شده‌ام. چیزهایی مانند تهیه‌کنندگی، کارگردانی، عکاسی، مدیریت رسانه، رسانه‌داری و روزنامه‌نگاری، نشر، تبلیغات، روابط عمومی، برندینگ و مشاوره مدیریت موقعیت‌هایی هستند که در کنار نویسندگی معنا می‌دهند. تا الان کار بزرگی نکرده‌ام و احتمالا تا سال‌ها هم کار بزرگی انجام ندهم. فعلا کارهای کوچکی انجام داده‌ام که خودم خیلی آن‌ها را دوست دارم و مهم‌تر از آن مخاطبی که آن‌ها را برایش تولید کرده‌ام پسندیده است. فعلا همین کافی است.
تا الان تصادفی وارد همه آن چیزهایی شده‌ام که امروز در زندگی‌ام با آن‌ها در ارتباط هستم. باورکردنی نیست که تصادف نقش بسیار مهمی در جهان داشته باشد، اما این چنین است. البته، تصادف برای کسانی اتفاق می‌افتد که قاعده تصادف را رعایت می‌کنند. هرگز شنیده نشده کسی از بالای برج پایین بیفتد اما بگویند او قبلش به بالای برج نرفته بود. کسی از بلندی می‌افتد که پایش را آنجا گذاشته. مطابق همین منطق، هرگز کسی موفق نمی‌شود، مگر اینکه به منطقه موفقیت رسیده باشد. رسیدن به این منطقه تصادفی نیست. راه رسیدن به منطقه موفقیت تلاش و کوشش و هوشمندی و انعطاف‌پذیری است. اما موفقیت تصادفی است.
مهندسی شیمی خوانده‌ام در شریف. مدیریت رسانه خوانده‌ام در تهران. تقریبا رسانه‌ها و به طور خاص رسانه‌های جدید و البته سینما، در کانون توجه من قرار دارند. در روزنامه‌ها و مجله‌های مختلفی کار کرده‌ام. هیچ وقت کار‌هایم را آرشیو نکرده‌ام و جمع نمی‌کنم و روزنامه‌نگارهایی که کار‌هایشان را جمع می‌کنند برایم جالبند. الان نزدیک به ۳ سال است که مدیر مسئول گروه رسانه‌ای شفقم که کارش تولید محتواست. همین.